LAJMI I FUNDIT

VIDEO/ Zhgënjen sërish Tottenham, barazon ndaj ekipit të fundit në tabelë

18:31 - 18.03.23 a.d
GSH APP Get it on Google Play

Tottenham ka marrë një pikë të rëndësishme në garën për Champions League. Barazimi 3-3 ndaj Southampton bën që londinezët të renditen në vendi ne 4-të me 49 pikë. Ylli i Tottenham, Richarlison u largua nga fusha e lojës që në minutën e pestë pas një dëmtimi, me Kulusevskin që mori menjëherë vendin e tij.
337013814 5900372336678716 7952328770748200899 N

Ekipi i Contes do merrte avantazhin në minutën e 45-të me golin e Porros, pas një asisti të Son. Pjesa e dytë do niste me gol për vendasit, teksa Adams do vendoset ekuilibrat.

Harry Kane do nxirrte skuadrën nga balta. Sulmuesi anglez “tundi rrjetën” në minutën e 65-të, duke dërguar në festë tifozët e Spurs që kishin shkuar për të parë takimin në St. Mary’s Stadium (Southampton).

Mysafirët do të fitonin qetësinë me Perisic (77’), por vetëm për pak kohë, pasi skuadra nga Southampton do ngushtonte shifrat me Walcott (77’) dhe do barazonte në fund me penalltinë e Ward Prowse.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.