LAJMI I FUNDIT

Frikë për trazira në Napoli, anulohet ndeshja mes ultrasve të Italisë dhe Anglisë

14:31 - 21.03.23 m.k
GSH APP Get it on Google Play
Alarm për sigurinë në Napoli për ndeshjen kualifikuese të “Euro 2024” mes Italisë dhe Anglisë ditën e enjte.

Pas përplasjeve të dhunshme të tifozerive në vigjilje të ndeshjes së Ligës së Kampioneve Napoli-Aintraht Frankfurt, niveli i vigjilencës së autoriteteve italiane është maksimal, ndërsa pritet që në Napoli të udhëtojnë të paktën 2 mijë tifozë anglezë.
 Autoritetet kanë shtuar masat e sigurisë, ndërsa edhe një ndeshje miqësore mes ultrasve të Italisë dhe Anglisë, që ishte parashikuar për ditën e enjte përpara sfidës mes dy kombëtareve, është anuluar për arsye sigurie pasi organizatorët kanë marrë kërcënime serioze për dhunë nga ana e një grupi lokal tifozësh.

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.