AKTUALITET

“E pamatur, hardhucat nuk kanë gjini”/ Psikiatri revoltohet kundër këngëtares greke: Nuk ka fëmijë pa gjini

15:45 - 24.03.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Kwngwtarja e njohur greke, Elena Paparizou u bë temë diskutimi pas deklaratave të saj të fundit, ku ndër të tjera tha se: “Të gjithë fëmijët lindin pa seks, kam pasur dyshime edhe për seksualitetin tim”.
Psikiatri Dimirtis Souras, i cili shpesh mban qëndrim publik për çështjet aktuale, ka komentuar edhe atë që këngëtarja ka thënë në intervistën që ka dhënë.

Ai u lidh me emisionin “Super Katerina” dhe kundërshtoi atë që dëgjoi të thoshte Elena Paparizou.

Më në detaje ai tha për sa më sipër:

“Nuk mund ta kuptoj se çfarë lidhje ka dëshira seksuale me sekset biologjike. Ka disa njerëz që bëjnë deklarata të parëndësishme në momente të parëndësishme. Përgjatë mbretërisë, disa kushërinj të tretë hardhuca të iguanës lindin aseksuale. Fëmijët tanë kanë pasur një gjini që nga themelimi i botës. Është një deklaratë e rrezikshme sepse ka një audiencë të madhe – kryesisht të rinj – që fëmijët tanë imitojnë dhe dëgjojnë. Shumë lehtë disa fëmijë do të vendosin se nuk kanë gjini dhe janë aseksualë. Është e pamatur sepse nuk ka të bëjë me orientimin seksual që ne pranojmë dhe respektojmë”.

Deklaratat e paparacëve që u diskutuan

Këngëtarja ishte e ftuar në podkastin “Pop Revolution” të Pride 98.6, ku rrëfeu momente shumë personale nga jeta e saj në lidhje me depresionin dhe seksualitetin e njerëzve.

Fillimisht Elena Paparizou tha:

“Herën e parë që pata depresion, specialistja e shkollës e kuptoi. Kisha një reagim fetar dhe nuk e dija se ku i përkisja, çfarë të besoja. Unë vazhdoj të jem pranë kishës, ashtu si e gjithë familja ime. Secili e mbart “kishën” e tij ashtu siç di ta ketë brenda. Kur isha fëmijë isha edhe budiste. Kur isha 13 vjeçe, e gjithë bota ime u përmbys. Një psikolog filloi të më monitoronte atëherë në shkollë”.

Shikoni videon e shfaqur në emisionin “Mëngjesi ynë”

“Kam pasur një shok homoseksual që i vogël, ishim 12-13 vjeç. Ai e dinte se çfarë ishte. Për mua është krejtësisht normale që dikush të ndihet kështu. A do të ulem dhe do të gjykoj pse një person ndihet dhe është ai që është? Sigurisht që jo! Të gjithë fëmijët lindin pa seks. Një çift i drejtpërdrejtë e di se çfarë bëjnë kur mbyllen dyert. Shoqja më e mirë e motrës sime ishte e fejuar me një vajzë. Kam pasur dyshime edhe në moshën 13-vjeçare për seksualitetin tim”,  tha më pas këngëtarja.

Shiko video: Paparizou: Sura shpërthen për deklaratat e saj për “fëmijët pa gjini” – “E pamatur, disa hardhuca nuk kanë gjini”


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.