LAJMI I FUNDIT

‘Gjelat’ të pandalshëm përballë Holandës, gjunjëzojnë ‘tulipanët’ brenda 21 minutave lojë! Mbappe trefishon shifrat

21:45 - 24.03.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Supersfida Francë-Holandë në kuadër të kualifikueseve të Euro-2024, ka nisur fuqishëm, me francezët të cilët kanë sulmuar vazhdimisht duke arritur rezultat të thellë që në pjesën e parë.
Brenda 20 minutave, Franca kaloi në epërsi 3-0 përballë një Holande të përgjumur.

I pari që shënoi ishte Griezman i cili gjeti rrjetën në minutën e dytë të lojës. Më pas Dayot Upamencano dyfishoi shifrat në minutën e tetë dhe Mbappe shënoi golin e tretë në minutën 21, duke mbyllur praktikisht ndeshjen.

Një rikthim i ‘tulipanëve’ duket pothuajse i pamundur.

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.