AKTUALITET

Meta takim me të moshuarit: Qeveria ka zero përkujdesje për pensionistët dhe zemërgjerësi për oligarkët

20:49 - 24.03.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një takim me të moshuarit, foli për pensionet dhe rritjen e kostos së jetesës.
Nëpërmjet një postimi në Facebook, Meta ka shkruar se PL dhe koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ do të mbështesë pensionistët. “Ky pushtet ka zero përkujdesje për pensionistët dhe zemërgjerësi pa fund për oligarkët”, ka shkruar Meta.

“Ky pushtet ka zero përkujdesje për pensionistët dhe zemërgjerësi pa fund për oligarkët. Për dy mandate gjithçka është shtrenjtuar, por pensionet kanë mbetur të vogla. Kosto e jetesës është bërë e papërballueshme. Ne do t’u japim mbështetjen që pensionistët meritojnë dhe me ndryshimin e madh do të dyfishojmë pensionet sa më parë. BashkëFitojmë!”, tha Meta.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.