AKTUALITET

Vijon numërimi për Këshillat Bashkiakë në Shkodër, PS udhëheq me 18 mandate, “BF” 13, PSD 12. Ja renditja

08:10 - 16.05.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Teksa procesi i numërimit të votave për të zgjedhur kryetarin e ri të bashkisë, në Shkodër ka nisur edhe numërimi për anëtarët e Këshillit Bashkiak.
Deri më tani në Shkodër, janë numëruar 131 kuti nga 247 në total. Sipas përditësimit të KQZ, PS ka marrë 18 mandate, e ndjekur nga BF me 13 mandate dhe PSD me 12.

Sakaq, mandate kanë siguruar edhe Partia Demokratike me 5, Partia Republikane me 1, si edhe Aleanca Liberale e Djathtë 1 dhe PLL  1.

Më poshtë lista e plotë me emrat e kandidatëve që kanë fituar mandatin, sipas partive të caktuara:


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.