BOTA

Indi/ Treni pasagjerëve del nga shinat dhe përplaset nga një tren tjetër, raportohen 288 persona të vdekur

07:29 - 03.06.23 eda
GSH APP Get it on Google Play

Të paktën 288 persona kanë vdekur dhe 850 të tjerë janë plagosur nga përplasja e disa trenave në shtetin lindor të Indisë, Odisha.
Më shumë se 200 ambulanca u dërguan në vendngjarje në distriktin Balasore.

Një tren pasagjerësh mendohet se ka dalë nga shinat dhe më pas është goditur nga një tren tjetër në shinat ngjitur.

Zyrtarët thonë se numri i të vdekurve pritet të rritet më tej.

Indian Railëays tha se dy linjat e përfshira ishin Coromandel Express dhe Hoërah Superfast Express.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.