BOTA

VIDEO/ Mijëra serbë marshojnë në rrugët e Beogradit, kërkojnë largimin e presidentit me thirrjet “Vuçiç ik”

22:37 - 03.06.23 a.d
GSH APP Get it on Google Play

Protesta masive janë zhvilluar ditën e sotme në Beograd, ku mijëra serbë kërkuan dorëheqjen e presidentit Aleksandër Vuçiç.




Mësohet se protestat u zhvilluan në kuadër të serisë së tubimeve pas tragjedive që tronditën vendin, ku mbetën të vrarë 18 persona nga incidentet me armë zjarri.

Gjatë protestës u lëshua në ajër një poster me imazhin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç dhe me shkrimin “Vuçiç ik”.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.