LAJMI I FUNDIT

Sa herë çiftet duhet të bëjnë seks në javë?

20:53 - 18.09.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Një ekspert kontrovers i marrëdhënieve ka zbuluar se sa shpesh çiftet duhet të bëjnë seks – dhe thotë se statistikat e tij janë të vërtetuara nga ‘shkenca’.
Jake Maddock, nga Brisbane, thotë se duhet të jeni intim me partnerin tuaj dy deri në tre herë në javë, sepse kjo ofron ‘përfitime të shëndetit mendor dhe fizik’ dhe ‘rregullim hormonal’.

“Ka një grumbull të tërë shkencash pas kësaj. Është treguar me studime se është shumë mirë që femrat të përjetojnë orgazëm tri herë në javë. Është mirë për shëndetin e tyre mendor, shëndetin e tyre fizik, është mirë për trupin e tyre, tha Jake në një video të TikTok.

“I mirë për rregullimin hormonal të meshkujve, shëndetin mendor, shëndetin fizik. Ka shumë gjëra të mira që ndodhin.

“[Të bësh seks] dy deri në tre herë në javë do t’ju ndihmojë gjithashtu të lidheni shumë mirë me njëri-tjetrin.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.