AKTUALITET

Asambleja e OKB-së, presidenti polak: Do ishte mirë që Ukraina të kujtojë se merr ndihmë edhe nga ne

22:49 - 19.09.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

Presidenti polak Andrzej Duda nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së ka komentuar pushtimin e Ukrainës nga Rusia dhe ndihëm e dhënë nga Polonia.
Gjatë fjalës së tij, Duda i kujtoi presidentit ukrainas Volodymyr Zelesky, ndihmën që vendi i tij i ka dhënë Ukrainës në këto kohë të vështira.

“Do ishte mirë që Kievi të kujtonte se merr ndihmë nga ne dhe të kujtonte se ne jemi gjithashtu një vend tranzit në Ukrainë”, tha Duda.

Kujtojmë se Polonia herë pas here është konfliktuar politikisht në mënyrë direkte dhe indirekte me Rusinë dhe Bjellorusinë, të cilat janë aleate.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.