AKTUALITET

Efekivi i policisë ishte shpallur në kërkim nga Italia për trafik droge dhe u arrestua në Greqi, reagon ministri Balla: Është përjashtuar nga radhët e policisë

15:41 - 19.09.23 eda
GSH APP Get it on Google Play

Një efektiv policie, Amarildo Kureta, 32-vjeç punonte prej disa vitesh në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat, është arrestuar nga policia greke, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia për trafik droge.
Ministri i  Brendshëm Taulant Balla ka bërë me dije se ky i fundi është përjashtuar nga radhët e policisë, dhe se prej datës 2 gusht nuk ishte më në detyrë.

Kureta mësohet se punonte prej disa vitesh në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat, ku ishte pjesë e efektivëve të Forcave Operacionale në këtë drejtori.

Më herët Kureta ka qenë pjesë e forcave “Shqiponja” në Drejtorinë e Policisë Tiranë. Mësohet se Kureta kishte marrë lejen vjetore dhe ishte nisur për pushime, por sapo ka hyrë në doganën greke ai është prangosur.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.