Speciale

“Askush ndër ne pa festa!” Nisma humane që solli gëzim tek 200 familje në Pukë

11:02 - 04.01.18 Gazeta Shqiptare

“Askush ndër ne pa festa!” Kjo është nisma humane e ndërmarrë për të dytin vit radhazi në ndihmë të varfërve nga emigranti i zonës, artisti Fran Gjoka, me banim në SHBA, në bashkëpunimin me gazetarin Armir Mehaj.Në zonën veriore të Pukës dhe Fushë-Arrëz, atje ku dhetëra familje jetojnë në vështirësi skamje e mjerim, duket se festa e Vitit të Ri nuk ka sjellë dhimbje të shpirtit që sjell tryeza bosh.

Fytyra të qeshura, fëmijë të gëzuar dhe në fund…plot urata për kontribuuesit. 200 familje të varfëra në zonën e Pukës dhe Fushë Arrrëzit kanë marrë ushqime dhe ëmbëlsirën tradicionale bakllavanë, çka ka sjellë gëzim tek ta.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.