Kosova

Mungojnë ministrat, nxehet Haradinaj: Do ketë shkarkime nëse…

15:35 - 04.05.18 Gazeta Shqiptare

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka mundur të mbajë sot mbledhjen me kabinetin e tij qeveritar. Kjo pasi munguan aq ministra sa nuk u arrit të bëhet kuorumiShefit të Ekzekutivit nuk i mbeti gjë tjetër pos të shprehë mospajtimin për këtë dështim të mbledhjes, raporton Express.

“Po shprehu mospajtim me faktin që s’ka kuorum. E di që kanë angazhime, por mbledhja e qeverisë duhet të ketë prioritet”, – u shpreh Haradinaj.

Ndonëse kryeministri nuk ka konsideruar shkarkimin e ministrave të tij as kur atyre u janë ngritur aktakuza, sot ai ka paralajmëruar edhe largim të ministrave për mungesë në mbledhje.

“Do të bisedoj me partnerët e koalicionin për t’i shkarkuar nëse ata mungojnë”, u shpreh Haradinaj.

 

Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Perveq minustrarave ,edhe zv. ministrat , kabineti qeveritar dhe personeli tjeter qe eshte nen varesi te kryeministrit Haradinaj , qeveria e Kosoves sipas deklarates se vete kryeministrit , tash i ka raportet ne nivele kritike me BE qe nga shpalleja e pavaresise se Kosoves . Kjo u pa edhe kur kr. ministri Haradinaj e vizitoi Brukselin por , u pa edhe kur presidenti Thaci dite me pare vizitoi Berlinit me c rast Kancelarja Merkel atij nuk i perkushtoi kujdes dhe respekt institucional qe ta prese sipas protokolit shtetror te Bundestagut por , Merkel e priti Thacin sa per sy e faqe ose , e priti vetem sa per ta pritur dhe kete , vetem per hater te popullit te Kosoves ndryshe , gjithe zyrtaret e larte te institucioneve te Kosoves Kancelarja Merkel ma shume deshire do te kishte , qe fare mose ti takonte e lere me ti prese e percjelle me protokole shtetrore per faktin se thuajse te gjithe jane ne Listen e shtetit gjerman si te korruptuar te medhenj te implikuar edhe ne krim te organizuar . Si fakt po permendim : qeverine Haradinaj te ngarkuar me 22 ministri , ku 5 nga ministrat jane nen akuze ose ne hetime nga prokuroria e shtetit ,
    85 zv. ministra , bodigard, shofer , keshilletar , sekretaresha etj. te cilet e zhvatin pa karar parane e taksapagueseve te qytetareve te Kosoves andaj , nga kjo arsye qeveria Haradinaj sot i ka raportet me kritike me BE kurse korespondenca e saje eshte ne nivele me te ulta qe nga shpallja e Pavaresisr se Kosoves te vitit 2008 ..!

    Përgjigju ↓