Kosova

Donald Trump i kërkon Vuçiç të njohë Kosovën si shtet të lirë

14:13 - 15.02.19 gsh

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, i ka kërkuar Aleksandër Vuçiçit, që Serbia ta njohë pavarësinë e Kosovës, shkruan RTS.  ‘Shtetet e Bashkuara mbeten të patundura në përpjekjen tuaj të shenjtë për të thelluar bashkëpunimin rajonal. Veçanërisht në çështjen e normalizimit të marrëdhënieve më Kosovën’, shkruhet në letrën e Presidentit Trump. ‘Një marrëveshje historike, me një pranim të ndërsjellë në thelb, do të ndërtonte rrugën e Serbisë drejt zhvillimit ekonomik dhe integrimit në BE’, shkruhej në letrën që Trump i ka drejtuar Vuçiç.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.