Kosova

Ambasadori amerikan i kërkon Serbisë të njohë Kosovën

10:53 - 17.02.19 gsh

Ambasadori amerikan Philip S. Kosnett ka uruar gjithë kosovarët për ditën e Pavarësisë, përmes një video të publikuar nga Ambasada amerikane.Kosnett, duke uruar 11 vjetorin e krijimit të shteti tonë edhe njëherë ka shfrytëzuar rastin të thotë qëndrimin e SHBA-ve për zhvillimet politike në vend.Paqe, Drejtësi dhe Prosperitet.

Prandaj ftoj politikanë kosovar që të punojnë në zhvillimin e  vendit dhe të arrijnë marrëveshjen me Serbinë dhe të arrihet njohja reciproke. Punoni në ndërtimin e rregullit dhe ligjit si dhe luftoni korrupsionin”.Kosnett thotë se SHBA-të gjithmonë do të jenë në krah të Kosovës

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.