20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 21 Nëntor 1999/ Shqipëria si Monte Karlo, ligjërohen edhe kazinotë

07:00 - 21.11.19 Gazeta Shqiptare
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play
  • Histori e manipuluar me porosi të Enverit.

Rrëfimet e Ksenofon Nushit

Diplomacia shqiptare në kohët e vetmisë
  • Këtë javë parlamenti miraton ligjin e fatit

Shqipëria si Monte Karlo, ligjërohen edhe kazinotë

  • E papritur nga Brukseli

Evropa na mbyll derën e asocimit: Ende s’e meritoni

Raporti nënvizon probleme akoma ekzistuese në vend si mungesa e rendit publik, paqëndrueshmëria institucionale dhe situata ekonomike akoma e paqëndrueshme, megjithëse janë theksuar hapat në përmirësimin e rendit.

  • 3 vjet pas arrestimeve rëndojne të njëjtat akuza

“Hakmarrja për drejtësi”, farse politike apo terroriste?

  • 50 prova të reja kundër bosit të VEFA-s dhe nga Italia dhe Zvicra

Drejtësia greke kërkon Alimuçajn

Prokurori bën publike kërkesën e kolegeve

Prokurorisë shqiptare iu ka ardhur një kërkesë nga Greqia për paraqitjen në gjyq atje të Vehbi Alimuçës, Artan Alimuçës dhe Dhimitraq Çikut, të cilët kërkohen atje të  akuzuar për mbajtje, fshehje dhe lëvrim të shumave prej 25 milionë dhrahmish, të ardhura nga veprimtaritë kriminale.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.