Aktualitet

Kërcënoi policin me armë/ Orgest Bilbili merr vendimin nga spitali i Traumës

13:19 - 12.04.20 gsh

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e siguriseë “arrest me burg” për Orges Bilbilin, i cili kanosi një polic gjatë ditës së djeshme në kryeqytet.Masa e sigurisë ndaj Bilbilit u dha nga prokurori Petrit Hysi, kurse gjyqtar i cështjes ishte Kujtim Vranici.Gazetarja Klodiana Lala raporton se Bilbili akuzohet për “vrasje e mbetur në tentativë” dhe “armëmbajtje pa leje”. Masa e sigurisë ndaj Bilbilit u dha tek Spitali i Traumës, ku ai ndodhet i shtruar.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.