Aktualitet

Nis seanca plenare/ Ja si janë ulur deputetët dhe ministrat

10:24 - 16.04.20 gsh

Ka nisur seanca plenare në kushtet e pandemisë.  Deputetët dhe ministrat e pranishëm në sallën e Kuvendit janë të pajisur me të gjitha masat mbrojtëse, si doreza, maska dhe dezinfektantë, si po ruajnë distancën 1.5 metra.Në sallë do të jenë 80 deputetë, ministra dhe kryeministri, të cilët do të ulen në vendet e përcaktuara nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi.

Në vendimin, Ruçi ka vendosur që 10 ministra të ulen në llozhet lart, ndërsa 6 poshtë. Kurse, 30 deputetë do të jenë të pozicionuar në llozhet lart dhe 34 poshtë.

Untitlesasad-3 Untitled-2
<
>

Vendosja-e-deputetëve-seanca-16-prill-poshte-lart

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.