Aktualitet

Dhuna në protestën për Teatrin/ Gazetari Lela publikon raportin mjeko-ligjor: Në rrugë e sipër për në gjykatë, ja ku i kanë provat

18:05 - 08.06.20 gsh

Gazetari Alfred Lela i dhunuar gjatë protestës për shembjen e Teatrit Kombëtar ka publikuar në rrjetin  tij social ‘Facebook’ shenja të dhunës në trup, por edhe dëshminë mjeko-ligjore që e fakton një gjë të tillë.Lela ndër të tjera, shtoj se do të çojë çështjen në gjykatë.

STATUSI I PLOTE

Eksperti mjeko-ligjor (i shtetit) ka parë këto shenja dhe të tjera, që specifikohen në raportin zyrtar, që Rama, Lleshi e të tjerë lokalë, por edhe ndërkombëtarët, të cilat e ngrenë zërin edhe për macet e humbura, nuk ua kanë zënë sytë.

Ja ku i kanë, në rrugë e sipër për në gjykatë. Ndoshta nuk i sheh as gjykata. Të gjithë këta bashkë mund të mos kenë sy, por, sa për vete, atë zë që kam nuk ma heshtin dot.

1 2
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.