AKTUALITET

Shpërthimi që tronditi kryeqytetin, prindërit e Preng Gjinit largohen nga banesa në Rrëshen (Detajet nga ngjarja)

11:00 - 16.09.20 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Të tjera dalin në dritë nga ngjarja e rëndë që tronditi dje kryeqytetin, ku një makinë u hodh në erë me një shpërthim eksplozivi dhe për pasojë u plagos Preng Gjini.Gazetari i ‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ Elidon Ndreka ka udhëtuar në qytetin e Rrëshenit, atje ku jetojnë prindërit e 51-vjeçarit, shënjestra e atentatit.
Nga informacionet e marra, në banese jetojnë vetëm prindërit e Preng Gjinit, të cilët aktualisht kanë ikur në Tiranë. Sipas informacioneve, 51-vjeçari që pas vrasjes së vëllait në 2019 kishte bërë dokumentet dhe kishte dërguar bashkëshorten dhe dy fëmijët në Amerikë. Nga ana e policisë janë kryer kontrolle të shumta në banesat e të dyshuarve, si dhe janë shoqëruar në komisariat disa persona të familjes Reçi. Nderka ka siguruar pamje nga jashtë banesës së prindërve të Gjinit, ndërsa aty nuk ka asnjë njeri.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.