Aktualitet

Ja si do të jetë moti në natën e ndërrimit të viteve

08:31 - 31.12.20 gsh

Dita e  fundit për vitin 2020 parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferke të paqëndrueshme.Mot i vranët dhe reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit me intensitet mesatar e deri të lartë në veriperëndim e jugperëndim të vendit.

Në orët e pasdites  gradualisht reshjet e shiut do të humbasin intenistet e territor duke marrë karakter lokal. Në lartësin mbi 400 metra në veri-verilindje dhe lartësin mbi 900 metra në juglindje reshjet e shiut do të konvertohen në reshje bore.

Dita e parë e viti 2021 parashikohet me mot mot me alternime vranësirash dhe kthjellime.  Temperaturat pritet të pësojnë rënie të ndjeshme në vlerat e mëngjesit.

Era parashikohet të jetë kryesisht nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës fiton  shpejtësi deri në 12-18m/sek.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.