Kryesore

Kunata i publikoi videon e konfliktit për pronën, reagon i riu: Janë gënjeshtra, unë i kam ndihmuar

15:00 - 22.02.21 gsh

Ndërsa kunata denoncoi live kërcënimet e vëllait të bashkëshortit të saj për t’i marrë pronën në fshatin Dushk të Belshit, ka reaguar live i akuzuari.Në një prononcim për emisionin “Me Zemër të Hapur” në News24, pavarësisht se u shfaq me zë e figurë duke kërcënuar kunatën, burri nga Belshi tregon se e kundërta ndodh në realitet. Ai shprehet se i ka ndihmuar, jo dhunuar.

“Nuk u kam bërë asgjë të keqe, përkundrazi i kam ndihmuar. Ato janë gënjeshtra. Në atë video ajo më ka ofenduar dhe unë kam reaguar. Kemi shkuar në polici. Më vjen shumë zor për situatën. Unë nuk i kam nxjerrë jashtë shtëpisë. Ajo ka çuar psikologët edhe në shkollë tek fëmijët që dhunohen”,- u shpreh ai.

Evis Ahmeti: Pse ajo ka marrë urdhër mbrojtje?

Po e ka marrë urdhër mbrojtje sepse e ndihmoi inspektori i zonës. U përballëm në gjykatë më thanë mos e ofendo dhe qëndroi larg. Kunata më ka thyer dyert e shtëpisë dhe xhamat. Unë shkova i zëvendësova.

https://youtu.be/E7pg1sA9maQ?t=3

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.