Kryesore

45 viktima dhe 1394 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni

20:15 - 03.04.21 Gazeta Shqiptare

Në 24 orët e fundit janë kryer 4920 teste prej të cilave 1394 kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, dhe atë në Shkup-592, Kumanovë-104, Manastir-101, Prilep-63, Veles-60, Kavadar-50, Ohër-39, Tetovë-38, Shtip-37, Gostivar-35, Strumicë-31, Kërçovë-30, Koçanë-24, Negotinë-21, Sveti Nikollë dhe Resnjë nga 19, Gjevgjeli-18, Strugë-17, Radovish dhe Berovë nga 14, Dellçevë dhe Vinicë nga 11, Kriva Pallankë-10, Vallandovë-8, Bogdancë-6, Demir Kapi-5, Makedonski Brod-4, Dibër-3, Probishtip, Kratovë dhe Pehçevë nga 2, Krushevë, Demir Hisar, Makedonska Kamenicë dhe Dojran nga 1.Nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë regjistruar 479 pacient të shëruar deh 45 të tjerë që kanë ndërruar jetë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.