Kryesore

37 viktima dhe 301 raste të reja me Cvoid-19 në Maqedoni të Veriut

21:30 - 05.04.21 Gazeta Shqiptare

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut nga 1.431 teste të kryera janë regjistruar 301 raste të reja me Covid-19.Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 1.091pacientë, transmeton Alsat.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 37 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 135.167 raste, prej të cilëve 110.388 janë shëruar, kurse 3.977 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 20.802 raste aktive me virusin korona.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.