Rajoni

Covid-19 në Greqi, 4,309 raste të reja dhe 79 viktima në 24 orë

19:30 - 06.04.21 gsh

Autoritetet shëndetësore në Greqi konfirmuan 4,309 raste të reja me Covid-19, ndërsa 79 persona humbën betejën me virusin. 1,883 raste u zbuluan në Atikë, nga të cilat 486 në qendër të Athinës, 296 në Pire dhe 269 në Atikën Lindore.Mes të tjerash mediat thonë se situata e COVID në Selanik është e pakontrollueshme ku 622 raste të reja.

Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 94 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2,773 kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur. Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 751.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.