Kosova

Kosova përballë pandemisë, gati 14 mijë raste aktive me Covid-19

08:55 - 11.04.21 Gazeta Shqiptare

Afro 14 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë. Javëve të fundit janë shtuar dukshëm rastet e reja të infektimit, por është rritur edhe numri i viktimave. Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë, 1,976 persona kanë humbur jetën, ndërsa numri total i të infektuarve ka shkuar mbi 97 mijë.81,561 prej tyre janë shëruar, ndërsa 13.930 raste janë aktive.

“Numri total i rasteve pozitive është 97.467 raste nga 471.004 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.976 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 727 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 81.561 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.930”, thuhet në raportin e fundit të IKSHKP-së.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.