Kryesore

Ministrja Gjonaj në “Absolut 4”: Nuk e ndjejmë lodhjen e 8 viteve, punojmë si ditën e parë

22:45 - 12.04.21 Gazeta Shqiptare

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ishte e ftuar në emisionin “Absolut 4” në A2 kësaj radhe dhe si kandidate e Partisë Socialiste për qarkun e Tiranës.Pasi foli për fushatën që ajo po zhvillon në kryeqytet, Gjonaj u shpreh se mazhoranca nuk ndjen lodhjen e 8 viteve pushtet dhe punon si ditën e parë për qytetarët.

“Nga të gjitha takimet me qytetarët në terren që kemi zhvilluar me ekipin shumë të mirë të strukturës së Partisë Socialiste në njësinë 7, duke filluar nga kryetari i partisë, deri tek anëtari më i thjeshtë, shikoj një mbështetje të jashtëzakonshme që i japin PS.

Pavarësisht se ne kemi kaluar dy mandate nuk e ndjejmë mbi kurrizin tonë 8-vjeçarin sepse na duket si ditë e parë dhe jemi të përkushtuar për të punuar për njerëzit dhe për të pasur në qendër të programit tonë vetëm qytetarët. Qytetarët kanë motivim gjithashtu pasi në këndet e fjalës ngrenë pyetje, sugjerime dhe bëhen pjesë e programit për zgjidhjen e problematikave”, tha Gjonaj.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.