Politike

Biznesmeni Gëzim Sallaku fiton betejën ligjore në Itali, rrëzohet “espulsi” i padrejtë i kuesturës

22:05 - 13.04.21 Gazeta Shqiptare

Gëzim Sallaku, biznesmen i njohur në Itali dhe president i ekipit “Darfo Calcio” ka arritur të fitojë betejën ligjore pas “espulsit” të padrejtë ndaj tij.
Sallaku jeton prej 20 vitesh në Itali dhe vendimi i padrejtë i kuesturës italiane u rrëzua përfundimisht nga gjykata e Apelit në Brescia e cila e lejoi biznesmenin t’i kthehet jetesës normale.
Gjykata vlerësoi se largimi i Sallakut nga djali i tij do të shkaktonte një traumë për të birin dhe një thyerje të bërthamës familjare.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.