Foto-galeri

FOTO/ Muaji i Ramazanit nis nëpër botë, mes sakrificës … e kufizimeve të pandemisë

20:58 - 13.04.21 Gazeta Shqiptare

Ky është Ramazani i dytë që vjen në pandeminë e koronavirusit dhe disa komunitete po celebrojnë mes kufizimeve.Agjerimi konsiderohet ai akt adhurimi e sakrifice, që i bën muslimanët të ndjehen më pranë Zotit, me këtë rast duke forcuar shëndetin dhe disiplinën shpirtërore.

Në këto pamje nga vende të ndryshme të botës shihen përgatitjet në ditën e parë të Ramazanit.

Ramazani bie në muajin e nëntë të kalanderit hënor islamik dhe nis me daljen e hënës së re, e njohur me emrin ‘hilal’

ra-4 ra-3 ra-2 ra-1 ra ra-14 ra-13 ra-12 ra-11 ra-10 ra-9 ra-8 ra-7 ra-6 ra-5
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.