Kryesore

1024 të shëruar dhe 35 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

20:50 - 15.04.21 Gazeta Shqiptare

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 3.284 testime, ndërsa janë regjistruar 890 raste të reja me Covid-19.Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 1.024pacientë të shëruar.

Si pasojë e infektimit me Covid-19 jetën e kanë humbur 35 persona.

Deri më tani në vend që nga fillimi i pandemisë janë bërë 681.272 testime.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.