Kronikë

Përfundon seanca për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla, çfarë u vendos

13:53 - 16.04.21 gsh

Seanca e mbrojtjes për ish kryeprokurorin Adriatik Lllalla ka përfunduar dhe është pranuar kërkesa për revokimin e gjykimit të shkurtuar.Këtë të premte pritej që Llala i cili për gati 3 vite e ka shmangur përballjen me drejtësinë të paraqiste argumentat e mbrojtjes dhe gjykata më pas të shpallte verdiktin, përderisa SPAK e kishte thënë fjalën e fundit duke kërkuar dënimin me burg për ish-kryeprokurorin.

I rishfaqur pas shumë kohësh në dyert e godinës së drejtësisë, Llala tha se “do t’i shkojë çështjes deri në fund dhe se do të jetë prezent për të ndjekur vetë seancat”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.