Kryesore

22 të vdekur dhe 564 të infekuar me COVID-19 në Maqedoni të Veriut gjatë 24 orëve të fundit

16:57 - 24.04.21 Gazeta Shqiptare

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut, 564 persona kanë rezultuar të infektuar me COVID-19, nga 3526 testime të kryera.Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë këtyre 24 orëve, 22 persona kanë humbur jetën.

Kurse, 1357 qytetarë janë shëruar.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.