Kryesore

‘Ndizet’ gara për titull në Superligë, Tirana rrëzon Teutën, Partizani e Vllaznia rrëmbejnë kreun

19:05 - 24.04.21 gsh

Superliga ka hyrë në një fazë të ndezur të garës për titull teksa renditja është përmbysur totalisht.Vllaznia dhe Partizani kanë marrë së bashku kreun falë fitoreve ditën e sotme. Shkodranët mposhtën 2-1 Skënderbeun e Korçës, kurse Partizani ka shpartalluar 4-0 Kukësin.

Nga ana tjetër Teuta ka lëshuar kreun prej humbjes në shtëpi 0-2 ndaj Tiranës. Kryeqytetasit gjithashtu kanë shpresa për titullin pasi tashmë ndodhen vetëm 7 pikë larg.

Edhe Laçi ka pësuar ndalesë, duke barazuar 0-0 ndaj Kastriotit, kurse Bylis ka marrë një fitore me vlera në fund ndaj Apolonisë së Fierit.

Tashmë vendin e parë e mbajnë me 53 pikë Vllaznia me Partizanin, ndjekur nga Teuta me 52 pikë dhe Laçi me 49 pikë. Në garë është dhe Tirana, teksa gara është mëse e hapur për secilin ekip.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.