Kosova

Katër të vdekur dhe 227 raste me koronavirus në Kosovë në 24 orët e fundit

15:07 - 25.04.21 Gazeta Shqiptare

Më 25 prill, Kosova regjistroi katër viktima nga koronavirusi. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike po ashtu njoftoi se janë shënuar edhe 227 raste të reja me sëmundjen, COVID-19.“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj 1 rast (73 vjeç), Rahovec 1 rast (60 vjeç), Shtime 1 rast (72 vjeç), Viti 1 rast (80 vjeç)”, thuhet në njoftim.

Rastet e reja me COVID-19 dalin pas testimit të 3.010 mostrave, tha IKSHPK-ja.

Në 24 orët e fundit, sëmundjen COVID-19 e kanë mposhtur 615 pacientë.

Që prej 13 marsit, 2020, deri më 25 prill, 2021, Kosova ka regjistruar 104.042 raste me COVID-19, 2.129 viktima dhe 91.427 të shëruar.

Raste aktive vazhdojnë të jenë 10.486.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.