Kryesore

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, 28 viktima dhe 450 raste të reja në 24 orë

17:47 - 27.04.21 gsh

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut nga 2847 teste të kryera janë regjistruar 450 raste të reja me Covid-19. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 28 pacientë.Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 1001 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin fqinj janë regjistruar gjithsej 150.672 raste, prej të cilëve 129.909 janë shëruar, kurse 4.714 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht 16.049 raste aktive me virusin korona.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.