Kryesore

Barcelona mposhtet nga Granada, humb ‘shansin e artë‘ për të kapur kreun e La Ligas

21:10 - 29.04.21 Gazeta Shqiptare

Barcelona është shokuar mbrëmjen e sotme në ‘Camp Nou’ nga Granada. Katalanasit janë mposhtur 1-2 me përmbysje nga miqtë që i surprizuan në pjesën e dytë.Fillimisht ishin blaugranët me Messin që kaluan në avantazh, por në pjesën e dytë Granada me një kundërsulm të shpejtë barazoi shifrat.

Koeman pas golit të barazimit të miqve u largua nga kryesori i ndeshjes me karton të kuq. Nuk mbeti me kaq, Granada shokoi me Molinën duke shënuar golin e avantazhit.

Në rast se do të fitonte Barcelona këtë sfidë, do të kalonte në vendin e parë me 4 pikë dhe titulli do të ishte 5 ndeshje larg.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.