Kryesore

Covid-19 në Greqi, 73 viktima dhe 2,435 raste të reja në 24 orët e fundit

17:24 - 29.04.21 gsh

Autoritetet shëndetësore në Greqi konfirmojnë se në 24 orët e fundit janë shënuar 2, 435 raste të reja me Covid-19, ndërsa numri i përgjithshëm ka arritur në 342, 908, ku 51,3 % e të  prekurve janë të burra.Autoritetet bëjnë me dije gjithashtu se 73 pacientë kanë humbur jetën, ndërsa në intubim ndodhen 817 persona. Sipas autoriteteve 49 prej rasteve me Covid janë regjistruar nga udhëtimet nga jashtë.

Sakaq që nga fillimi i pandemisë 10, 315 pacientë kanë humbur jetën, ndërsa 2,104 pacientë janë shëruar nga kjo sëmundje e rëndë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.