Kosova

Presidentja e KE takim me Albin Kurtin: BE do të vijojë ta mbështesë Kosovën

20:25 - 29.04.21 gsh

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka pritur në një takim në Bruksel kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ky është takimi i parë mes Von der Leyen dhe Kurtit, teksa ajo i uron sukses në qeveri me avancimin e reformave, shtetin e së drejtës dhe normalizim të marrëdhënieve me Serbinë.Kurti ndodhet për vizitë në Bruksel ku po takon zyrtarë të lartë të BE.

STATUSI NGA URSULA VON DER LEYEN

Takim i mirë i parë me Albin Kurtin.

I uroj qeverisë së tij suksese në avancimin e reformave në Kosovë, duke përfshirë në shtetin e së drejtës, dhe normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

BE do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën, përfshirë vaksinat për të luftuar pandeminë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.