Kosova

Gjykata Speciale rrëzon kërkesat, s’ka lirim të parakohshëm për Thaçin, Veselin, Krasniqin e Selimin

20:07 - 30.04.21 Gazeta Shqiptare

Gjykata Speciale refuzon të lirojë parakohe ish-liderat e UÇK, Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin e Rexhep Selimin.Katër të akuzuarit për krime lufte që qëndrojnë prej muajsh tashmë në paraburgimin e Hagës kanë kërkuar sërish lirim parakohe.

Gjykata e Apelit në Hagë ia ka refuar të katërve kërkesat.

“Të premten më 30 prill 2021, paneli i Gjykatës së Apelit nxori katër vendime me të cilat hodhi poshtë apelet e parashtruara nga Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi kundër katër vendimeve përkatëse të Gjykatësit të Procedurës Paraprake me të cilat ai refuzoi kërkesat e tyre fillestare për lirim të përkohshëm”, thuhet në njoftim.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.