Kronikë

Grabitja në Tiranë, i maskuar, me çantën me lekë, ja momenti kur autori largohet me vrap

16:50 - 04.05.21 gsh

Ky është momenti kur autori i grabitjes në “Rrugën e Kavajës” largohet me çantën me para. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” pamjet e kamerave të sigurisë të kapura nga dy kamera të ndryshme. Në pamjet e para shihet autori që vrapon për t’u larguar nga policia.Më pas ai kapet nga kamerat me maskën gjysmë të ulur, gjë që i ka mundësuar policisë të bëjë dhe identifikimin e tij. Tashmë grupi hetimor ka në dorë identikitin e tij.

Grabitja ndodhi paraditen e sotme rreth orës 09:05, në rrugën e “Kavajës” në kryqëzim me rrugën “Mihal Duri”, ku 2 persona ende të paidentifikuar sipas policisë goditën me sende të forta dhe më pas i kanë marrë një shumë parash shtetasit Q. Z., 55 vjeç, i cili po transportonte me motor vlera monetare të një pike valute. Autorët kanë braktisur motomjetin me të cilin po qarkullonin dhe janë larguar me këmbë nëpër rrugica.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.