Shëndet

Këto metoda natyrale do t’ju bëjnë të humbni peshë më shpejt

19:48 - 11.05.21 gsh

Pavarësisht regjimit ushqimor dhe dietave të ekuilibruara shpeshherë ndodh që të mos arrini peshën e dëshiruar. Megjithatë, ka disa mënyra që do t’ju vijnë në ndihmë për t’i humbur kilogramët më shpejt se sa keni menduar.Lëng boronice dhe limon

Eliminimi i toksinave dhe zvogëlimi i kolesterolit dhe glukozës janë detyrat kryesore të boronicës, ndërsa lëngu i limonit ndihmon në eliminimin e lëngjeve të tepërta. Një pije e freskët dhe me vitamina që ndihmon humbjen e peshës dhe që mund ta përgatisni thjesht duke përzier boronicat me pak ujë dhe duke shtuar lëngun e gjysmës së limonit.

Xhenxhefil, limon, nenexhik dhe kastravec

Limoni pastrues, nenexhiku tretës dhe anti-inflamator, xhenxhefili që djeg dhjamin dhe kastraveci diuretik, janë një përzierje e mrekullueshme për të arritur rezultatin e dëshiruar.

Smoothie me mollë jeshile dhe majdanoz

 Fibrat e mollës kombinohen me vitaminat në majdanoz. Përziejini së bashku dhe shtoni pak ujë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.