Kronikë

Plagosja në Korçë/ Arrestohen 33-vjeçari dhe shoku i tij, policia jep detaje: Krijuan prova të rreme

10:08 - 12.05.21 gsh

Policia e Korçës ka arrestuar dy persona për veprën penale “Kallëzimi i rremë”. Bëhet fjalë për të vetëplagosurin e ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme në Korçë dhe shoku i tij.Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, në qytetin e Korçës, ku u vetëplagos me armë zjarri 33-vjeçari M. R., banues në Korçë, pas veprimeve hetimore të kryera bënë arrestimin në flagrancë të tij dhe shokut të tij shtetasit A. A., 32 vjeç, banues në Pogradec.

Shtetasit e mësipërm, kanë krijuar prova të rreme, me qëllim shmangien nga e vërteta e ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme hetimore.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.