Kosova

Britania e Madhe: Mbështesim mandatin e KFOR-it për të siguruar një mjedis të sigurt në Kosovë

16:43 - 14.05.21 Gazeta Shqiptare

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë në një reagim ka deklaruar se shteti britanik mbetet i përkushtuar ndaj mandatit të KFOR-it në Kosovë.Ambasada thekson se Britania e Madhe është një mbështetëse e vjetër e mandatit të KFOR-it për ofrimin e një mjedisi të qetë dhe të sigurt në Kosovë.

“Britania e Madhe mbetet e përkushtuar ndaj KFOR-it dhe kontributi ynë është rritur vitin e fundit. Rishikimi ynë i integruar i politikës së jashtme thekson angazhimin e qartë për siguri evropiane. Ne mbetemi mbështetës mandatit të KFOR-it për të siguruar një mjedis të sigurt dhe të qetë në Kosovë”, thuhet në reagim.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.