Kosova

Covid-19 në Kosovë, shënohen 5 të infektuar dhe 1 viktimë në 24 orë

15:46 - 08.06.21 gsh

Në 24 orët e fundit në Kosovë 1 person ka humbur jetën nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 4, 014 teste të realizuara, 5 qytetarë kanë rezultuar pozitivë për Covid.Njoftimi i MSH-së:

08 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.805 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 83.725 doza të vaksinës.

Nga 4.014 testime, 5 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 155 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.343.

Në total numri i rasteve aktive është 923.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.