Aktualitet

Gjosha: Akti i shkarkimit të Presidentit, një nga goditjet më të rënda për demokracinë

20:18 - 09.06.21 Gazeta Shqiptare

Klajda Gjosha, ish-ministrja e Integrimit e cilëson vendimin e Kuvendit për të shkarkuar Presidentin e Republikës, Ilir Meta, si një nga goditjet më të rënda për demokracinë!“Përtej shëmtirës parlamentare të ditës së sotme, ajo c’ka të dhëmb më shumë është katandisja e vendit tonë në një monizëm të shartuar me padije dhe njerëz të mbushur me delir dhe vetë kënaqësi!

Akti i shkarkimit të Presidentit shënon sot një nga goditjet më të rënda për demokracinë! Pavarësisht betejës ligjore e cila vazhdon, beteja më e madhe është ajo e shkuljes së një regjimi nga rrënjët!”, shprehet Gjosha.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.