Bota

Italia regjistron mbi 2 mijë raste të reja me Covid-19 dhe 88 viktima në 24 orë

19:16 - 10.06.21 gsh

Italia ka shënuar 88 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 205, 335 teste të realizuara, kanë rezultuar pozitivë 2, 079 persona.Ndërsa, numri i të shëruarve ka arritur në 7, 616 persona.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 126, 855 humbje jete. Sakaq brenda 24 orëve në Itali janë aplikuar 570, 805 doza të vaksinës kundër koronavirusit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.