Kryesore

Ronaldo:Nuk ka premtime/Jemi kampionët në fuqi

21:31 - 10.06.21 gsh

Unë kam motivime të mëdha, ashtu si në 2004: Unë do të luaj këtë Kampionat Evropian sikur të ishte i pari im”. Kështu thotë Cristiano Ronaldo për turneun që Portugalia e tij do të fillojë të martën 15 qershor kundër Hungarisë.Ndërkohë, në ndeshjen e djeshme 4-0 kundër Izraelit, Ronaldo u ngjit në 104 gola me kombëtaren portugeze dhe tani ai ka vetëm 5 gola për të arritur rekordin e iranianit Ali Daei, rekordmen absolut me 109 gola.

“Nuk ia vlen të bësh premtime ose parashikime – shton CR7 gjatë intervistës me Federatën Portugeze të Futbollit – por ne do të luajmë çdo ndeshje për të fituar. Ne jemi kampionët në fuqi dhe përsëri jemi në mesin e kandidatëve për fitoren përfundimtare, edhe nëse ka shumë ndeshje të vështira dhe ne respektojmë çdo ekip kombëtar ”.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.