Kryesore

Nis Euro 2020 / Festë madhështore në “Olimpiko” të Romës

21:10 - 11.06.21 Gazeta Shqiptare

Ka nisur në stadiumin “Olimpiko” të Romës ceremonia madhështore e hapjes së Euro 2020.Në pamjet e publikuara nga UEFA, duket atmosfera spektakolare në stadium.

Stadiumi i mbushur me spektatorë, është mbushur me topëtha me ngjyra, balet dhe këngë. Në këtë ceremoni, këndoi edhe tenori i mirënjohur italian, Andrea Boçeli.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.