Aktualitet

“Urime”, ambasadorja Yuri Kim përshëndet shqip zgjedhjen e Shqipërisë në OKB: Presim të punojmë dhe më ngushtë në rajon dhe mbarë botën

19:44 - 11.06.21 Gazeta Shqiptare

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar në lidhje me anëtarësimin e Shqipërisë në Këshillin e Sigurisë në OKB.Përmes një statusi në Twitter, ambasadorja Kim thekson se historia u shkruajt, duke shtuar se SHBA pret që të punojë me Shqipërinë dhe më ngushtë në rajon dhe mbarë botën.

“Historia u shkruajt: urime Shqipërisë për zgjedhjen për herë të parë në histori në Këshillin e Sigurisë së OKB. SHBA-të mirëpresin të punojnë me Shqipërinë edhe më ngushtë në rajon & mbarë botën. Urime!”, shkruan Kim.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.