Bota

Regjistrohen mbi 1 mijë të infektuar me Covid në Itali, 26 persona humbin jetën

18:37 - 13.06.21 gsh

Gjatë 24 orëve të fundit autoritetet shëndetësore në Itali konfirmuan 1 390 të infektuar me Covid-19  nga 134 136 testime,  ndërsa kanë humbur jetën 26 persona.Krahasuar me një ditë më parë kemi një ulje të numrit të të infektuarve dhe të viktimave me Covid në orët e fundit.Ndërkaq në spital 565 pacientë  ndodhen në kujdesin intensiv.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 4,244,872 persona mes të cilëve kanë humbur jetën 127,002 qytetarë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.